Kuchnia ZERO WASTE dla osób z cukrzycą typu 1
Widać kuchnia ZERO WASTE dla osób z cukrzycą może być prosta, smaczna, ekonomiczna i zdrowa. Jej wprowadzenie wymaga drobnych modyfikacji i racjonalnych, przemyślanych decyzji
Jesteś tym, co jesz więc jedz pięknie - nie tylko w cukrzycy.
Jedzenie dostarcza nam nie tylko energii, zaspokaja głód, ale może być też źródłem radości i rozkosznych doznań. Pięknie podane jedzenie od razu lepiej smakuje, pobudza nasze zmysły i zachęca do zdrowych wyborów
Jak przekonać się do nowych technologii w cukrzycy?
Cukrzycowe technologie weszły na dość wysoki poziom i mogą przyprawiać o zawrót głowy. Jednak warto oswoić się z nimi, ponieważ finalnie używanie ich znacznie ułatwia codzienność z cukrzycą.
Kiedy nie wszyscy muszą wiedzieć, że masz cukrzycę
Cukrzyca jest z nami cały czas. Nie można o niej zapomnieć, schować głęboko do kieszeni, by odłożyć zajmowanie się nią na jutro. Natomiast można schować sprzęt, który używamy jeśli chcemy cukrzycę chwilowo ukryć lub wolimy nie afiszować się z chorobą.
„Naprawdę możesz osiągnąć to, co chcesz, nawet jeśli masz cukrzycę” - wywiad z Jesperem Karlströmem
W drogę z cukrzycą
O czym nie zapomnieć i jak nie dać się zaskoczyć – poznaj mój plan na podróżowanie z cukrzycą.
Co siedzi w głowie diabetyka, czyli jak cukrzyca wpływa na nastrój?
Kiedy mówimy o cukrzycy, myślimy głównie o sprawdzaniu poziomu glikemii czy podawaniu insuliny. Ale czy zastanawiamy się w ogóle, jak cukrzyca wpływa na nasze nastroje ? Zapraszam Was do rozmowy o cukrzycy i o tym, co dzieje się w głowie diabetyka.
Skóra diabetyka pod lupą
Ustabilizowany poziom glikemii, dobrze dobrany kosmetyk i przestrzeganie prawidłowych zasad codziennej troski o ciało. To najprostszy sposób, aby wiosną skóra diabetyka zaczęła emanować blaskiem i stała się gładka jak nigdy dotąd.
Wszystko jest możliwe - nawet z cukrzycą
Dla Jespera Karlströma, zawodowego piłkarza, choroba nigdy nie wydawała się przeszkodą w realizacji marzeń o grze w piłkę nożną na profesjonalnym poziomie.
Dlaczego zachorowałem?
Wiele hipotez próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zachorowałeś. Są one mniej lub bardziej trafne.
Czy to igłofobia?
Jak radzić sobie w sytuacjach gdy strach przed igłą bierze górę?
Wysiłek fizyczny
Dlaczego jest tak istotny dla organizmu? Jaki jego rodzaj może wykonywać osoba z cukrzycą? Czy może być dla Ciebie niebezpieczny?
Z diabetologiem przez telefon
Blisko jedna trzecia z nas w czasie pandemii COVID-19 musiała skorzystać ze zdalnej pomocy lekarskiej.
Zakochani z cukrzycą
Cukrzyca nie jest przeszkodą w randkowaniu czy w znalezieniu partnera.
Jak bezpiecznie gubić kilogramy, będąc diabetykiem?
Chcesz zgubić nadmiar kilogramów jeszcze przed wakacjami. Łatwo mówić, trudniej wykonać, szczególnie kiedy jest się diabetykiem. Niekoniecznie…
Czy sport może być najlepszym przyjacielem w cukrzycy?
Odpowiednio dobrany dobrze działa na glikemię pozwala rozładować stres, obniża ciśnienie. Sprawdź co każdy diabetyk powinien wiedzieć o aktywności fizycznej osób z cukrzycą.
Odkryj CONTOUR® PLUS ELITE