O Ascensia Diabetes Care

Założona w 2016 roku poprzez przejęcie działu Bayer Diabetes Care przez PHC Holdings (wcześniej znana jako Panasonic Healthcare Holdings), Ascensia Diabetes Care jest globalną firmą wspierającą osoby chore na cukrzycę. Naszą misją jest oferowanie innowacyjnych rozwiązań, które pomagają w codziennym życiu z cukrzycą i podnoszą jego jakość.

Firma Ascensia z siedzibą w Bazylei w Szwajcarii ma ponad 80-letnie doświadczenie w wspieraniu osób chorujących na cukrzyce. Nasze produkty są sprzedawane w ponad 125 krajach na całym świecie.

Jesteśmy producentem wiodących na rynku glukometrów z rodziny CONTOUR® oraz wyłącznym globalnym dystrybutorem systemów ciągłego monitorowania glukozy Eversense® firmy Senseonics. Dążymy do poszerzania naszej oferty o kolejne innowacyjne i zmieniające życie produkty.

Image: SITEASSETS ABOUT US ABOUT US LIFESTYLE

Nasza strategia

Naszym celem jest dostarczanie produktów i rozwiązań, które pozytywnie wpływają na codzienne życie osób z cukrzycą. Chcemy mieć pewność, że cukrzyca nie będzie przeszkodą na drodze do spełnionego życia.

Dlaczego warto wybrać glukometr CONTOUR®?

Nasze produkty łączą w sobie najnowocześniejszą technologię z przyjazną dla użytkownika funkcjonalnością, która wspiera samokontrolę cukrzycy, zapewniając jasne i dokładne wyniki pomiarów, którym możesz zaufać.

Za pomocą naszej technologii staramy się maksymalnie uprościć zarządzanie cukrzycą, aby uzyskać dane potrzebne do podejmowania świadomych decyzji, a także zapewnić systemy, które ułatwiają monitorowanie poziomu glukozy i są dostosowane do wspólczesnego stylu życia.

Nasza historia

Nieprzerwanie, od ponad 80 lat nasz zespół prowadzi badania w celu doskonalenia technologii i systemów monitorowania stężenia glikemii. Wciąż udoskonalne rozwiązania mają nie tylko zaspokoić potrzeby pacjentów, ale i podnieść jakość ich życia.

  • Wprowadziliśmy platformę GlucoContro.online* do zarządzania danymi dotyczącymi cukrzycy dla lekarzy i pacjentów.

   Glucocontro.online

   2021

  • Zostaliśmy wyłącznym globalnym partnerem dystrybucyjnym systemu ciągłego monitorowania glukozy Eversense® firmy Senseonics.

   Eversense CGM

   2020

  • Wprowadziliśmy nową wersję aplikacji CONTOUR DIABETES® z nowymi funkcjami wspierającymi samokontrolę u osób z cukrzycą.

   Contour Diabetes App

   2018

  • W wyniku sprzedaży działu Bayer Diabetes Care firmie Panasonic Healthcare Holdings Co., LTD powstała firma Ascensia Diabetes Care.

   Ascensia Diabetes Care

   2016

  • Wprowadziliśmy pierwszy z serii glukometrów CONTOUR PLUS®, kolejną generację wysoce dokładnych produktów do monitorowania cukrzycy.

   Contour XT

   2013

  • Wprowadzilismy systemy CONTOUR® niewymagające kodowania z technologią No Coding®.

   Contour

   2003

  • Wprowadziliśmy glukometr Elite® - pierwszy wykorzystujący technologię "sip-in" i pierwszy system monitorowania glikemii o małej objętości próbki krwi (3 mikrolitry).

   Elite

   1993

  • Dzięki dawnemu oddziałowi firmy Ames, wprowadziliśmy na rynek pierwszy przenośny glukometr o nazwie Ames Reflectance.

   Ames Reflectance Meter

   1969

  • Opracowaliśmy Clinitest®, pierwszy wygodny test w tabletkach do pomiaru glukozy w moczu.

   Bayer Clinitest

   1941

 

*SdNCenter jest legalnym producentem i twórcą GlucoContro.online i współpracuje z firmą Ascensia w celu wprowadzenia na rynek narzędzia dla specjalistów opieki zdrowotnej i pacjentów umożliwiającego zdalną analizę danych z glukometru.