Przygotuj się do wizyty u diabetologa

Jednym z elementów wizyty u diabetologa jest ocena skuteczności stosowanego leczenia, ale także wyjaśnienie wątpliwości jakie pojawiają się w trakcie codziennego życia z cukrzycą. Dlatego Pacjent przygotowując się na wizytę powinien zwiększyć częstotliwość oznaczeń cukru, aby jak najwięcej informacji dostarczyć lekarzowi.

Na wizytę należy zabrać:

  • glukometr i dzienniczek samokontroli lub telefon z aplikacją Contour® Diabetes
  • przygotowaną w domu listę pytań do lekarza. Bywa tak, że pacjenci w gabinecie zapominają o co chcieli zapytać, dlatego taka lista będzie w trakcie wizyty bardzo pomocna.
  • Opakowania lub listę stosowanych leków, nie tylko tych związanych z cukrzycą. Ułatwi to lekarzowi uporządkowanie schematu leczenia, ale także pozwoli ocenić, czy leki od innych specjalistów mogą mieć wpływ na wartości glikemii. 
  • W zależności od tego jak długo chory spędzi czas w oczekiwaniu na wizytę warto ze sobą zabrać kanapki i wodę, aby uniknąć spadku poziomu cukru związanego ze zbyt długą przerwą między posiłkami. 

 

Sprawdź jak aplikacja może zastąpić papierowy dzienniczek samokontroli. Wyślij raport do swojego lekarza używając aplikacji Contour® Diabetes.

Obejrzyj filmy instruktażowe https://www.contourplusone.pl/filmy-instruktazowe/

Aplikacja CONTOUR® DIABETES: pozwala podejmować lepsze decyzje

ZAPYTAJ SWOJEGO LEKARZA LUB PIELĘGNIARKĘ O GLUKOMETR CONTOUR PLUS ONE